Sa oled siin

Eesti ja Kasahstan hoogustavad kaubavahetust

15.02.2011

Täna Astanas alanud Eesti- Kasahstani valitsuskomisjoni istungil arutavad osapooled transpordi, logistika, energeetika ja infotehnoloogia alaseid koostöövõimalusi.

Eesti delegatsiooni juhtiv majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles istungi avakõnes, et valitsustevahelise komisjoni töö tulemusel on kahe maa kaubavahetus kahekordistunud. „Eriti oluline on see, et on tekkinud mitmeid ettevõtete vahelisi koostöösidemeid,“ lisas ta.

Transpordi ja logistika töörühmas arutlevad Eesti ja Kasahstan selle üle, kuidas suurendada raudteevedude mahtu ja Kasahstani kaupade transiiti läbi Eesti sadamate Euroopa Liitu ja mujale maailma. Kõne all on ka võimalused konteinervedude mahu suurendamiseks.

Infotehnoloogia vallas pakub Eesti Kasahstanile rakendamiseks elektroonilist identifitseerimist, e-kooli, digiallkirja ja digiretsepti rakendusi, võimalusi erinevate äriregistrite loomiseks ja ühendamiseks.

Energeetika töörühmas räägivad riigid võimalustest rakendada Kasahstanis põlevkivi tootmisel Eestis kasutusel olevaid tehnoloogiaid energia ja põlevkiviõli saamiseks.

Komisjoni töö lõpp-protokoll allkirjastatakse täna õhtul. Komisjoni avaistung toimus mullu 10. märtsil Tallinnas.