Sa oled siin

Eesti ettevõtluse kasvustrateegia panustab 2017. aastal riigi majandusse üle saja miljoni euro

30.03.2017

Valitsuse istungil heaks kiidetud 2017. aasta Eesti ettevõtluse kasvustrateegia rakendusplaani raames pööratakse tähelepanu kolmele väljakutsele Eesti inimeste jõukuse kasvatamisel: tootlikkuse tõstmine, ettevõtlikkuse ergutamine ja innovatsioonile julgustamine.

„Selleks, et ettevõtted suudaksid maksta töötajatele üha kõrgemat palka, olles samal ajal oma toodete ja teenustega konkurentsivõimelised maailmaturul, peavad nad suutma oma tegevust ümber kujundada nii, et tootlikkus tõuseks. Täna on Eesti  tööjõutootlikkus jooksevhindades 55,5 protsenti Euroopa Liidu keskmisest. Valitsuse ettevõtlust toetavad tegevused on suures osas suunatud just abistamaks ettevõtjaid liikumaks vähemtootlikest ettevõtetest ja valdkondadest tootlikumaisse ning tõstmaks olemasolevate ettevõtete tootlikust,“ ütles tänasel Valitsuse istungi pressikonverentsil ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

„Selleks, et inimeste sissetulekud ja ühiskonna jõukus kasvaks, panustab valitsus nii erinevatesse ettevõtlusmeetmetesse kui ka töötajate täiend-ja ümberõppesse,“ kommenteeris Palo.

„Lisaks arvukatele juba töös olevate toetusmeetmete jätkamisele, avaneb sellel aastal ka mitmeid uusi. Olgu selleks suurinvestoritoetus, tööstuse digitaliseerimist, automatiseerimist ja ressursisäästlikkust toetavad meetmed, elektri-, vee-, kanalisatsiooni- ning sidevõrkudega liitumise toetamine või väikesadamate rajamine,“ lisas Palo.

Samamoodi avaneb sel aastal korterelamute renoveerimise või ehitamise meede, mis puudutab omavalitsuste poolt rajatavaid üürielamuid. Väljatöötamisel on ka viimase miili toetusmeede. Nii kvaliteetse elamispinna kui ka võrguühenduse tagamine üle Eesti toetab töökohtade loomist ka väljaspool suurlinnu.

Kasvustrateegia rakendusplaani järgi jätkab Kredex erinevate laenude, laenukäenduste ja eksporditagatiste pakkumist ning edasi liigutakse ka idufirmadele suunatud Startup Estonia programmiga. Juba avanenud toetusmeetmetest jätkuvad teiste seas ettevõtja arenguprogramm, innovatsiooni toetavate hangete, loomemajanduse ja ekspordi toetused ning ettevõtlikkusteadlikkuse koolitused.

/30.03.2017/

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.