Sa oled siin

E-residentsuse programm saab uue suuna

07.12.2018
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia

Valitsus kiitis eile heaks e-residentsuse programmi uue tegevussuuna. E-residentsust soovitakse muuta rohkem ettevõtluse keskseks, arendada e-residentide kogukonda ja tutvustada e-residentidele Eesti kultuuri.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ütles, et e-residentsuse programm on ennast Eesti majandusruumi suurendamisel õigustanud. „Tänaseks on Eestil üle 50 000 e-residendi, kes on meie ärikeskkonnas loonud pea 6000 ettevõtet. Samuti on programm maksutuluna tagasi teeninud sellesse riigi poolt investeeritud rahastuse ning veel juurdegi,“ kommenteeris minister.

„E-residentsuse programm on algusest peale kõige enam pakkunud huvi just ettevõtjatele. Aeg on välja valida, milliste sektorite ja partneriikide ettevõtteid me Eestisse tuua soovime ja neile ka aktiivselt e-residentsuse võimalusi pakkuda. Samuti on oluline arendada suhtlust e-residentide kogukonnas endas, et ettevõtjad saaksid omavahel koostööd teha ja üksteisele kasulikke tooteid ja teenuseid pakkuda,“ nimetas Tammist programmi peamisi uuendusi.

„Välismaiste ettevõtjate kogukond, mille e-residentsuse staatust omavad inimesed moodustavad, on ka väga hea sihtgrupp Eesti kultuuri ja pärandi tutvustamiseks. Tegemist on väga erinevatest rahvustest inimestega ning tehes neid tuttavaks meie rahvuskultuuriga, levitame sõna Eesti ja eestluse kohta kogu maailmas,“ sõnas Tammist.

E-residentsuse staatust väljastab Politsei- ja Piirivalveamet, et võimaldada välisettevõtjatele asutada Eestis ettevõte või investeerida meie firmadesse. Tegemist ei ole reisidokumendi ega kodakondsusega. “Senist põhjalikku taustakontrolli tõhustatakse veelgi riskipõhise lähenemise, riikidevahelise teabevahetuse ja ametkondliku koostööga,“ lisas Tammist.

E-residendid saavad kasutada mitmeid meie riiklikke e-teenuseid. „Välismaised ettevõtjad on huvitatud e-residendi staatusest, kuna hindavad meie läbipaistvat maksusüsteemi ja ettevõtjatele suunatud e-teenuseid, mis on heaks alternatiiviks nende kodumaisele paberipõhisele asjaajamisele,” ütles Tammist.

E-residentsuse uuendamise põhisuunad on kajastatud valges raamatus, mille kiitsid ministrid heaks eile valitsuskabinetis. E-residentsuse programmi juhi Kaspar Korjuse eestvedamisel loodud teekaarti on viimase poole aasta jooksul  soovitusi teinud riigiametid, eraettevõtted ning vabaühendused. Valget raamatut tutvustatakse 18. detsembril 2018.

Veel uudiseid samal teemal

Minister Rene Tammist (pildil vasakult esimene) ja asekantsler Siim Sikkut (paremalt esimene) kohtusid Vootele Veldre (vasakult teine) ja Priit Tinitsaga (paremalt teine)
21.02.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ideekonkursi võitsid maksejõuetusi hindavad ja töövõimetust prognoosivad kratid

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Riigikantselei ekspertrühma krattide ideekonkursile laekus 74 ideed, mille seast valiti välja ja viiakse ellu kaks parimat. Neist esimene kratt aitab hinnata ettevõtete maksejõuetust ja pettuste riske vähendada. Teine kratt aga automatiseerib töövõimetuspuhkuste vormistamise ning säästab nii tööandjale kui ka Haigekassale miljoneid eurosid.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ja Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Foto: Jelena Rudi
20.02.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EAS: Uus e-Eesti Esitluskeskus viib Eesti digiedulood maailma

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse pressiteade

Eile, 19. veebruaril avas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Ülemiste linnakus Öpiku majas uue e-Eesti Esitluskeskuse, mis tutvustab kõrgetele era- ja avaliku sektori esindajatest väliskülalistele meie ainulaadset digiühiskonda ja e-lahendusi.