Sa oled siin

Baltikumi digiministrid allkirjastasid 5G koostööleppe

28.09.2018
Minister Rene Tammist rahvusvahelisel foorumil „5G Techritory. Baltic Sea Region Ecosystem“.
Minister Rene Tammist rahvusvahelisel foorumil „5G Techritory. Baltic Sea Region Ecosystem“.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist viibis täna visiidil Riias. Visiidis raames allkirjastas ta koos Läti ja Leedu digiministritega koostööleppe, mille eesmärk on varustada Via Baltica maantee 5G võrguga.

„Tänapäeval vajavad kiiret ja usaldusväärset internetiühendust mitte ainult inimesed, vaid ka arvukad seadmed, tootmisprotsessid ja logistikalahendused. Tallinna, Riiat ja Kaunast ühendava Via Baltica maantee varustamine 5G ühendusega võimaldab rakendada isejuhtivaid sõidukeid ja avardab võimalusi kaubavedajate jaoks,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist täna Riias toimunud koostööleppe allkirjastamisel.

Eestis on plaanis 5G võrkude kasutamiseks vajalikke sagedusi hakata ettevõtetele jagama veel selle aasta lõpus. „Eesti on võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega eelisseisus, sest oleme varasemalt targalt panustanud üleriigilisse baasvõrgu arendusse, mis on 5G ühenduse pakkumise aluseks. Riigi kohustus on pakkuda ettevõtjatele soodus ärikeskkond 5G võrgu loomiseks ja ülikiiret ühendust kasutavate teenuste ja seadmete turule toomiseks,“ sõnas Tammist.

Baltikumi 5G koostööleppe allkirjastasid ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ja Läti transpordiminister Uldis Augulis Riias. Leedu transpordi- ja kommunikatsiooniminister Rokas Masiulis andis allkirja täna Vilniuses.

Riia visiidi esimeses pooles esines minister Tammist rahvusvahelisel foorumil „5G Techritory. Baltic Sea Region Ecosystem“, kus oli samuti teemaks Baltikumi koostöö 5G kasutuselevõtu vallas ja 5G kasutusvõimalused globaalselt. Foorum tõi kokku ettevõtjaid, avaliku sektori tippjuhte ja Euroopa Liidu digivaldkonna liidreid enam kui 70 riigist.

Lisaks kohtus minister Tammist tehnoloogiahiiu Cisco Soome ja Baltikumi tegevjuhi Mervi Airaksineniga ja Eesti suursaadikuga Riias Arti Hilpusega, et arutada Eesti ettevõtete arenguvõimalusi Lätis.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Markus Spiske/Unsplash
24.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti liitus üleeuroopalise turvalist andmevahetust uuriva koostöövõrgustikuga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem allkirjastas täna Euroopa Liidu kvantkommunikatsiooni koostöö deklaratsiooni, mille raames uurivad EL riigid võimalusi, kuidas luua üliturvalist andmevahetust võimaldav üleeuroopaline kvantsidetaristu.

Laieneb riigi infosüsteemi kuuluvate andmekogude turvalisuse tagamiseks lubatud infoturbestandardite ring. Foto: Ilya Pavlov/Unsplash
14.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riigi infosüsteem teeb suuri samme rahvusvahelise koostöö edendamiseks

Valitsus kiitis möödunud nädala istungil heaks infosüsteemide turvameetmete süsteemi määruse muutmise eelnõu, mis laiendab edaspidi riigi infosüsteemi kuuluvate andmekogude turvalisuse tagamiseks lubatud infoturbestandardite ringi.