Sa oled siin

Algas konkurss "Tervislik ja säästlik kodu"

31.03.2010

31. märtsil osales minister Juhan Parts Swedbanki pressikonverentsil, kus tutvustati konkurssi „Tervislik ja säästlik kodu“

Konkursil valitakse rekonstrueerimiseks Tallinnas asuv 5-kordne  kuni  5  trepikojaga tüüpiline korterelamu. KredExi ja Swedbanki panusena pakutakse näidiselamule  renoveerimislaenu intress iga 1%,  mille üheks  eesmärgiks on  julgustada elamuid ette võtma  kompleksset  rekonstrueerimist, mis  võimaldab elanikel kujundada energiasäästlikke tarbimisharjumusi koos  tervisliku sisekliimaga. 

On väga tervitatav, et lisaks energiasäästule on seatud kriteeriumiks ka kvaliteetse sisekliima saavutamise nõue. Mõlema eesmärgi täitmine nõuab  projektiga liitunud partneritelt  põhjalikult läbitöötatud lahendusi, innovatiivseid ja praktikas läbiproovimata meetodeid.  

MKM panustab  projekti  nii rahaliselt kui ka  teadmistepõhiselt  läbi KredExi  ning  Energia- ja Kliimaagentuuri , kes on  projekti  suurtoetajad.   Ettevõtmise patrooniks on majandus- ja Kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Projekti on kaasatud  suuremate partneritena: Swedbank, KredEx, Energia- ja Kliimaagetuur,  TTÜ,  Tallinna Linnavalitus, Eesti Energia, MKM,   lisaks ka hulgaliselt projekti toetajaid nagu  Eesti Korteriühistute Liit  , Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Tervisekaitseamet jt.