Sa oled siin

Aas: põlevkiviõlitööstus saab vajadusel riigilt abi

13.03.2020
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kohtus reedel Eesti põlevkivitööstuse ettevõtjatega, et saada ülevaade sektori hetkeseisust ning valmisolekust kujunenud olukorraga toimetulekuks.

„Naftaturul, nagu ka muudel turgudel, on jätkuvalt suur ebakindlus, sest koroonaviiruse leviku mõju naftatoode globaalsele nõudlusele on praegu veel keeruline lõplikult hinnata. Seetõttu peame mõtlema võimalikele abinõudele, et aidata ettevõtetel kriisist tugevamalt välja tulla,“ rääkis Aas. „Põlevkivisektor pakub Ida-Virumaal tööd tuhandetele inimestele ning moodustab Eesti ekspordist märgatava osa, seega peab riik tagama sektori elujõulisuse.“

„Seekordseks naftahinna languseks on tootjad juba oluliselt paremini valmis kui varem, sest põlevkivi kaevandusõiguse tasu seoti mõned aastad tagasi maailmaturu hindadega. Paindlikkus annab sektorile rohkem tegutsemisruumi,“ ütles Aas. „Lisaks arutasime, kas süsteemi saab veelgi paremaks muuta, et naftaturu hindade muutus peegelduks ressursitasus kiiremini,“ lisas ta.

Aasa sõnul saab õlitootmine jätkuda ka praeguste hindade juures ning varasemate aastate head hinnad on võimaldanud ettevõtetel puhvrit koguda.
Viimasel nädalal toimunud naftatoodete maailmaturu hinnalanguse valguses on ettevõtjad põhjalikult analüüsinud erinevaid stsenaariume ja koostanud tegevusplaane ning teevad seda ka edaspidi.

Põlevkivisektori ettevõtjad kinnitasid, et on juba võtnud kasutusele abinõud viiruse leviku tõkestamiseks ning kavandavad täiendavaid tegevusi. Sarnaselt teistele ettevõtetele võib ka energeetikasektoris vaja minna riigi tuge viiruse levikust tuleneva mõju leevendamiseks.

Veel uudiseid samal teemal

26.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riigid lõid saartevahelise roheenergia koostöövõrgustiku

14 Euroopa Liidu riiki ja Euroopa Komisjon sõlmisid ühiste kavatsuste leppe, millega luuakse koostööplatvorm edendamaks saarte üleminekut rohelisele energiale.

15.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Algas uus taastuvenergia pakkumiste voor

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas taastuvenergia vähempakkumise teise vooru, millega riik ostab ettevõtjatelt aastas turule täiendavalt 5 gigavatt-tundi roheenergiat.