Sa oled siin

Aas andis korralduse alustada 4+2 rongide hankega

20.06.2019
Foto: Elron
Foto: Elron

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas andis täna Elronile korralduse töötada välja 4+2 rongide soetamise hankedokumendid ja korraldada hange.

„Nüüd on uute rongide saabumiseks ametlik algus tehtud,“ ütles Aas. „Peale tehniliste tingimuste väljatöötamist peab Elron need ka majandusministeeriumiga kooskõlastama ning kui kooskõlastus on olemas, saab hanke välja kuulutada.“ Uutel rongidel peab olema tänastest rohkem ruumi nii tavareisijatele kui ka lapsevankriga, ratastoolis või jalgrattaga sõitjatele.

Aas tõdes, et rongiliikluse keskkonnasäästlikkus ja kiiremad ühendusajad meelitavad järk-järgult rohkem inimesi rongiga igapäevaselt liiklema. „Uute rongide ost võimaldab kiirete ekspressväljumiste lisamist nii Tartu, Narva kui ka Viljandi suundadele, samas paraneksid aeglasemate tavarongide kasutamise võimalused,“ ütles Aas.

Plaan on soetada hübriidrongid, mille energia- ja hoolduskulud on madalamad kui praegustel diiselrongidel.

Eestis on rongiga reisijate arv viimase viie aastaga kasvanud enam kui kolmandiku võrra. Reisijate nõudluse kasvuga on suuremate linnade vaheline rongiliiklus enam kui kahekordistunud.

Veel uudiseid samal teemal

14.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

TRANSESTONIA avas Eestit läbiva uue kaubakoridori läbirääkimised

Täna ja eile toimus veebiformaadis logistikakonverents TRANSESTONIA 2020, mis keskendus Eestis läbiva konteinerrongi teenuse arendamisele Hiina ja Rootsi vahel. Konverentsil olid nii logistika- kui avaliku sektori esindajad Hiinast, Kasahstanist, Venemaalt, Eestist ja Rootsist.

Foto: Elron
13.06.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Elron saab uued rongid

Valitsus andis tänasel istungil heakskiidu osta kuus uut rongi, millest neli on hübriid- ja kaks elektrirongi.