Sa oled siin

83 protsenti paberitööstuse toodangust läheb ekspordiks

18.07.2014
Väliskaubandus
Väliskaubandus
Kuigi mullu paberituru müük kokkuvõttes langes, vähenes püsivhindades mõõdetav tootmismaht poole vähem. 
 
Paberitööstuse toodangust läheb 83 protsenti ekspordiks. Suurimaks ekspordituruks tõusis puidutselluloosi ekspordi kasvu tõttu Hollandi asemel Itaalia. Pinnakatteta jõupaberi ja papi eksport kahanes aastaga kaks protsent ning peamiseks sihtturuks oli endiselt Egiptus.

2013. aastal paistis paberitööstus silma kõige aeglasema palgakasvuga tööstussektorina. Kuigi haru keskmine brutokuupalk jäi mõne protsendipunkti võrra kõrgemaks Eesti keskmisest, on vahe viimastel aastatel stabiilselt vähenenud.

Investeeringud põhivarasse suurenesid paberitööstuses enam kui kolm korda. See toimus peamiselt masinate ja seadmete arvelt.

2014. aasta kevadel Eesti Konjunktuuriinstituudi poolt küsitletud paberi¬tööstuse ettevõtted olid tuleviku suhtes tunduvalt positiivsemalt meelestatud kui aasta varem. Tootmisvõimsuste rakendatuse tase oli tõusnud 83 protsendini, mis oli enam kui kümme protsendipunkti kõrgem pikaajalisest keskmisest. Seejuures ootasid pooled küsitletud ettevõtted lähiajal tootmismahtude kasvu.

Täpsemalt on võimalik paberitööstuse 2013. aasta ülevaatega tutvuda ministeeriumi kodulehel. 
 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.