Sa oled siin

83 protsenti paberitööstuse toodangust läheb ekspordiks

18.07.2014
Väliskaubandus
Väliskaubandus
Kuigi mullu paberituru müük kokkuvõttes langes, vähenes püsivhindades mõõdetav tootmismaht poole vähem. 
 
Paberitööstuse toodangust läheb 83 protsenti ekspordiks. Suurimaks ekspordituruks tõusis puidutselluloosi ekspordi kasvu tõttu Hollandi asemel Itaalia. Pinnakatteta jõupaberi ja papi eksport kahanes aastaga kaks protsent ning peamiseks sihtturuks oli endiselt Egiptus.

2013. aastal paistis paberitööstus silma kõige aeglasema palgakasvuga tööstussektorina. Kuigi haru keskmine brutokuupalk jäi mõne protsendipunkti võrra kõrgemaks Eesti keskmisest, on vahe viimastel aastatel stabiilselt vähenenud.

Investeeringud põhivarasse suurenesid paberitööstuses enam kui kolm korda. See toimus peamiselt masinate ja seadmete arvelt.

2014. aasta kevadel Eesti Konjunktuuriinstituudi poolt küsitletud paberi¬tööstuse ettevõtted olid tuleviku suhtes tunduvalt positiivsemalt meelestatud kui aasta varem. Tootmisvõimsuste rakendatuse tase oli tõusnud 83 protsendini, mis oli enam kui kümme protsendipunkti kõrgem pikaajalisest keskmisest. Seejuures ootasid pooled küsitletud ettevõtted lähiajal tootmismahtude kasvu.

Täpsemalt on võimalik paberitööstuse 2013. aasta ülevaatega tutvuda ministeeriumi kodulehel. 
 

Veel uudiseid samal teemal

03.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EKI: Eesti majandusolukord poole aasta pärast mõnevõrra paraneb

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest nähtub, et hetkel on Eesti majanduse üldolukord halb. COVID-19 pandeemia mõju inimeste tervisele on küll mõnevõrra taandumas, kuid mõju majandusele lähikuudel pigem süveneb.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
22.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused muutuvad ärikasutajate jaoks õiglasemaks. Osale infotunnis 29.06!

Alates 12. juulist hakkab Eestis kehtima Euroopa Liidu määrus, mis muudab veebipõhised vahendusteenused ärikasutajate jaoks läbipaistvamaks ja õiglasemaks.