Sa oled siin

Ühishoone külastajale

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium asub Tallinnas aadressil Suur-Ameerika tn 1 ministeeriumide ühishoones.


Ministeeriumide ühishoones töötavad koos Haridus-ja Teadusministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi teenistujad.

Ühishoone on tööpäeviti avatud kell 9 kuni 17, hoonele pääseb ligi Suur-Ameerika tänava poolselt küljelt ja Pärnu maantee poolselt küljelt. Ühishoone asub ühistranspordiga lihtsalt ligipääsetavas asukohas, lähimad bussi-ja trammipeatused on Kosmos ja Vineeri, rongiga tulles Lilleküla peatus (900 m).

Ühishoone külalised registreeritakse administraatori juures isikut tõendava dokumendi alusel, fuajeest edasi nõupidamiste ruumidesse liiguvad külalised üldjuhul koos saatjaga.

Ministeeriumide ühishooneMinisteeriumide ühishoone

 

Parkimine ühishoone juures
 

Ühishoone asub kesklinna tasulises parkimistsoonis. Reisijatel on võimalik sõidukilt maha tulla ja peale minna Suur-Ameerika tänava poolsel küljel selleks ette nähtud nn taskus või Väike-Ameerika tänaval.

Invaparkimiskohad asuvad ühishoone tõkkepuuga piiratud territooriumil Pärnu mnt poolsel küljel (2 tükki, ca 15 meetri kaugusel Pärnu mnt sissepääsust ja ca 30 meetri kaugusel Suur-Ameerika poolsest sissepääsust). Tõkkepuudega piiratud territooriumil asuvaid parkimiskohti on ühishoonet külastades võimalik kasutada omaenda või teenindava sõiduki peatumiseks või parkimiseks, teatades vastavast vajadusest eelnevalt teda kutsuvale teenistujale.

Ühishoone ligipääsetavus
 

Ratastoolis külastajatel on mugavam hoonesse siseneda Suur-Ameerika poolsest küljest, kus on automaatsed liuguksed. Liugukse avanemisulatus (talvisel ajal) on 120 cm.

Ühishoone välisustest sisenedes on esimesel korrusel märgitud juhtrajad (karestatud teibiga), mis viivad hoone välisustest sisenedes fuajee administraatoriteni ning sealt edasi, kui külastaja on registreerunud, läbi turnikeeväravate esimese korruse nõupidamisruumidesse ja tualettruumi. Turnikeevärava laius on 105 cm.

Ühishoones esimesel korrusel nõupidamiste ruum Kuusk on varustatud vaegkuuljate jaoks sobivate seadmetega.

Ühishoone 1.korrusel paiknevad suuremad nõupidamisruumid, pressiruum, konverentsiruum ja kohvik. -1 korrusel asub söökla, ligipääs sinna on kas trepi kaudu või liftiga.

Ministeeriumi aadress:

Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium
Suur-Ameerika 1, Tallinn, 10122
Üldtelefon: 6256342
Faks: 6313660
E-post: info [at] mkm.ee
Reg. kood 70003158

Ühishoone avaliku ala plaan
 

                                    

 
Viimati uuendatud: 26. Juuni 2019